1974 Yılından beri sürdürülebilir çözümler üretiyoruz.

SOYUT Enerji 1974 yılında kurulmuş enerji, üretim, finans, ticaret alanlarında faaliyet gösteren ÇOLAK Holding A.Ş.’nin bir iştirakidir.

  • 1994-1996 yılları arasında güneşten elektrik elde etmek için kullanılan fotovoltaik cell’lerin ithalatını yaparak Türkiye’deki ilk uygulamaları gerçekleştirmiştir.
  • 1996-2000 yılları arasında 3,6 MW gücünde francis model hidro (su) türbinlerinin parçalarını imal etmiştir.
  • 2000 yılından itibaren SoyutWind adı altında rüzgar türbini üretimi ile ilgili çalışmalar yapmaktadır.
  • Türkiye’de rüzgar türbini kurulumu gerçekleştiren ve bu alanda ihracat yapan ilk firmadır.
img-03

48 Yıllık

Tecrübe

ÜRETİYORUZ

SOYUT Enerji, Ankara-Temelli’deki 15.000 m2 kapalı alan ve 120.000 m2 açık alana sahip fabrikasında rüzgar türbinlerinin kanatlarını, kulelerini, makine dairesi (nacelle) ve kontrol sistemlerini imal etmektedir.

KALİTEYE ÖNEM VERİYORUZ

Soyut Enerji, kalite yönetimi çerçevesinde ISO 9001 belgesine sahip olup, ürettiği ürünlerde IEC 61400-1 ve IEC 61400-22 Tip Sertifikalarına sahip tek Türk firmasıdır.

HIZLI ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ

SOYUT Enerji, rüzgar türbini inşaatının başlamasından ticari üretime geçişine kadar olan süreci, 6 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirmektedir.

SOYUTWIND

1974 Yılından beri sürdürülebilir çözümler üretiyoruz.

MÜHENDİSLİK VE TASARIM

Mühendislik hizmetleri konusunda uzman bir kuruluş olarak imal ettiğimiz tüm ürünlerin mekanik tasarım ve mühendisliğini bünyemizde barındırdığımız mühendislerimiz ve işbirliği içinde olduğumuz bilim adamları, akademisyenler ve çevre danışmanları ile birlikte gerçekleştirmekteyiz.

ANAHTAR TESLİM KURULUM

SoyutWind ile birlikte Rüzgar Türbinin ideal şekilde tasarımı, planlanması, iş takvimi taahhütleri dahilinde yürütülmesi ve tesisin zamanında teslim edilerek devreye alınması konularında SoyutWind olarak 3kW’dan 2000 kW’a kadar olan türbin çeşitlerimizin yanı sıra Mühendislik, Planlama, Tedarik, Lojistik, İnşaat ve Kurulum ve Devreye Alma hizmetlerini sunmaktayız.

SAHA VE RÜZGAR ANALİZİ

RES yatırımına uygun sahaların tespiti için ilgilendiğiniz bölgeye ölçüm direği yatırımı yerine rüzgar verileri ile rüzgar potansiyeli hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. RES yatırımı için ilk aşama olan arazi seçiminini
Vermiş olduğumuz danışmanlık hizmeti ile ilgilendiğiniz sahanın rüzgar datalarını verebilir, farklı saha araştırmaları yaparak sizlere alternatif araziler sunabiliriz.

PROJE GELİŞTİRME VE DANIŞMANLIK

Talebiniz doğrultusunda tesisinizin enerji üretimi açısından en yüksek performansı sağlayacak teknik analizler sonucunda bunu raporlayarak en uygun sistem bileşeni olan arazi seçimi rüzgar dataları, saha çalışmaları ve proje onay işlemlerini en iyi şekilde gerçekleştirilerek projeniz oluşturulur. Bu çalışmalarla uzmanlarımız sisteminizin teknik ve lojistik ihtiyaçlarının ayrıntılarını belirleyerek sizlerle paylaşırlar.

TEKNİK SERVİS VE İŞLETME

Uzaktan izleme ve önleyici denetimlerden, olası arıza müdahaleleri ve ayrıntılı raporlamalara kadar, tüm hizmet yelpazemize tek kaynaktan ulaşabilirsiniz. Ülke genelindeki yetkili, profesyonel eğitimli ve uzman ekiplerimizin yerinde ve hızlı müdahalesi ile olası arıza durumlarının önüne geçebilir, türbinin yıllık ve aylık bakımlarını en hızlı ve güvenilir şekilde yapabiliriz.

FİNANSAL ÇÖZÜMLER

SoyutWind, Ankara-Temelli’de yer alan 15.000 m2 kapalı alan ve 120.000 m2 açık alana sahip fabrikasında rüzgar türbinlerinin kanat, kule, nasel (makine dairesi) ve kontrol sistemlerinin tamamını yerli olarak imal etmektedir. İleri teknoloji türbinleri ile Türkiye ve yurtdışı pazarlarda yoğun talep gören SoyutWind bölgedeki tek rüzgar türbini üreticisidir.

Sürdürülebilir çözümlere mi ihtiyacınız var?

Projelerimiz, ürünlerimiz ve sunduğumuz hizmetler ile ilgili bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.