+90 312 646 50 69 info@soyutwind.com
HİZMETLERİMİZ

Kaliteli, hızlı ve kalıcı çözümler sunuyoruz.

Mühendislik ve Tasarım

Mühendislik hizmetleri konusunda uzman bir kuruluş olarak imal ettiğimiz tüm ürünlerin mekanik tasarım ve mühendisliğini bünyemizde barındırdığımız mühendislerimiz ve işbirliği içinde olduğumuz bilim adamları, akademisyenler ve çevre danışmanları ile birlikte gerçekleştirmekteyiz.

Anahtar Teslim Kurulum

SoyutWind ile birlikte Rüzgar Türbinin ideal şekilde tasarımı, planlanması, iş takvimi taahhütleri dahilinde yürütülmesi ve tesisin zamanında teslim edilerek devreye alınması konularında SoyutWind olarak 3kW’dan 2000 kW’a kadar olan türbin çeşitlerimizin yanı sıra Mühendislik, Planlama, Tedarik, Lojistik, İnşaat ve Kurulum ve Devreye Alma hizmetlerini sunmaktayız.

Saha ve Rüzgar Analizi

RES yatırımına uygun sahaların tespiti için ilgilendiğiniz bölgeye ölçüm direği yatırımı yerine rüzgar verileri ile rüzgar potansiyeli hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. RES yatırımı için ilk aşama olan arazi seçiminini

Vermiş olduğumuz danışmanlık hizmeti ile ilgilendiğiniz sahanın rüzgar datalarını verebilir, farklı saha araştırmaları yaparak sizlere alternatif araziler sunabiliriz.

Proje Geliştirme ve Danışmanlık

Talebiniz doğrultusunda tesisinizin enerji üretimi açısından en yüksek performansı sağlayacak teknik analizler sonucunda bunu raporlayarak en uygun sistem bileşeni olan arazi seçimi rüzgar dataları, saha çalışmaları ve proje onay işlemlerini en iyi şekilde gerçekleştirilerek projeniz oluşturulur. Bu çalışmalarla uzmanlarımız sisteminizin teknik ve lojistik ihtiyaçlarının ayrıntılarını belirleyerek sizlerle paylaşırlar.

Teknik Servis ve İşletme

Uzaktan izleme ve önleyici denetimlerden, olası arıza müdahaleleri ve ayrıntılı raporlamalara kadar, tüm hizmet yelpazemize tek kaynaktan ulaşabilirsiniz. Ülke genelindeki yetkili, profesyonel eğitimli ve uzman ekiplerimizin yerinde ve hızlı müdahalesi ile olası arıza durumlarının önüne geçebilir, türbinin yıllık ve aylık bakımlarını en hızlı ve güvenilir şekilde yapabiliriz.

Finansal Çözümler

SoyutWind, Ankara-Temelli’de yer alan 15.000 m2 kapalı alan ve 120.000 m2 açık alana sahip fabrikasında rüzgar türbinlerinin kanat, kule, nasel (makine dairesi) ve kontrol sistemlerinin tamamını yerli olarak imal etmektedir. İleri teknoloji türbinleri ile Türkiye ve yurtdışı pazarlarda yoğun talep gören SoyutWind bölgedeki tek rüzgar türbini üreticisidir.

DETAYLAR

Mühendislik ve Tasarım

Mühendislik hizmetleri konusunda uzman bir kuruluş olarak imal ettiğimiz tüm ürünlerin mekanik tasarım ve mühendisliğini bünyemizde barındırdığımız mühendislerimiz ve işbirliği içinde olduğumuz bilim adamları, akademisyenler ve çevre danışmanları ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Yurt içi ve yurt dışında bulunan kamu ve özel kuruluşlara verdiğimiz tasarım ve mühendislik hizmetlerimiz;

 • Mekanik, elektrik ve yapı işleri için temel ve kapsamlı mühendislik hizmeti
 • Pek çok anahtar teslim proje; mekanik işlerin tasarımı, mühendisliği ve denetimi
 • 3 MW kapasiteye kadar olan bir rüzgar türbininin kule, kanat, dişli kutusu, nasel, fren-kaplin, elektronik kontrol sistemi ve temel ankrajı gibi komponentler için tasarım ve analiz hizmetleri
 • Sonlu elemanlar analizi (FEA) ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD), hassas mukavemet ve yük hesapları
 • Optimum tasarım ve analiz sayesinde düşük mühendislik ve imalat maliyetleri

Anahtar Teslim Kurulum

SoyutWind olarak 3kW’dan 2000 kW’a kadar olan türbin çeşitlerimiz için anahtar teslimi çözümler sunmaktayız. Bu kapsamda bir RES projesinde yer alan mühendislik, imalat, lojistik, inşaat, kurulum ve devreye alma süreçlerinin tamamında güvenilir ve kaliteli hizmetler sunmaktayız.

Bu hizmet kapsamında sunduklarımız:

 • Projeye uygun güçte rüzgar türbini tasarımı ve imalatı
 • Statik ve elektrik projelendirme
 • Temel beton ve enerji nakil hattı hazırlıkları
 • Lojistik ve ulaşım koordinasyonu
 • Kurulum ve montaj çalışmaları
 • Testler
 • Devreye alma ve kabul işlemleri

Saha ve Rüzgar Analizi

RES yatırımına uygun sahaların tespiti için ilgilendiğiniz bölgeye ölçüm direği yatırımı yerine rüzgar verileri ile rüzgar potansiyeli hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vermiş olduğumuz danışmanlık hizmeti ile ilgilendiğiniz sahanın rüzgar datalarını verebilir, farklı saha araştırmaları yaparak sizlere alternatif araziler sunabiliriz.

Yapmış olduğumuz bu çalışma ile sahanın;

 • Arazi seçimi ve topoğrafya
 • Mikro Konuşlandırma
 • Rüzgar hızı/kapasite faktörü analizi
 • Enerji nakil hatlarına olan uzaklık
 • Yerleşim alanlarına uzaklık ve ulaşım

verilerini sizlere anlaşılır bir rapor ile sunmaktayız.

Proje Geliştirme ve Danışmanlık

Enerji üretimi açısından en yüksek performansı sağlamak için arazi seçimi, rüzgar dataları, saha çalışmalarını raporlayarak proje onay işlemlerini doğru ve hızlı bir şekilde sonuca ulaştırırız.

Bu hizmet kapsamında sunduklarımız:

 • Projenin teknik fizibilitesi
 • Projenin yatırım maliyeti ve ekonomik yönünün hesaplanması
 • Finansman seçenekleri ve teşvikler
 • Proje resmi onay ve başvuru işlemleri

Teknik Servis ve İşletme

Yüzde yüz yerli rüzgar türbini üreticisi olarak sisteminizin maksimum performansı konusunda bilgi birikimi ve uzmanlığımıza her zaman güvenebilirsiniz.

Uzaktan izleme, bakım-onarım ve olası arıza müdahale bilgilerine ayrıntılı raporlamalarla tek kaynaktan ulaşabilirsiniz. Uzman ekiplerimizin yerinde ve hızlı müdahalesi ile olası arıza durumlarının önüne geçmekte, türbinin periyodik bakımlarını en hızlı ve güvenilir şekilde yapmaktayız.

Hızlı, etkin, anında müdahale yeteneğimiz ile yatırımlarınızın sorunsuz ve kurulumunuzun uzun ömürlü olmasını sağlayabiliriz.

Bu hizmet kapsamında sunduklarımız:

 • SCADA Sistemi uzaktan izleme ve denetim
 • Veri analizi ve optimizasyon
 • Üretim raporları
 • Periyodik bakımlar ve onarımlar

Finansal Çözümler

Teknik olarak analiz edilen rüzgar enerji santrali (RES) yatırımınızın finansal analizi Soyut Enerji bünyesindeki tecrübeli ekimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Projenizin finansal analizine göre firmanızın mali yapısına ve projenize en uygun yurtiçi veya yurtdışı kaynaklı finansman alternatifleri ve girişim sermayesi gibi ortaklık-finansman yöntemleri değerlendirilerek RES yatırımcısını bilgilendiririz.

Yatırımın hayata geçebilmesi için gereken kaynağın sağlanması hususunda RES yatırımcısı adına bankalar ve diğer finans kurumları ile ortak çalışmalar yürüterek finansmanın temin edilmesini sağlamaktayız.