SOYUTWIND

1974 Yılından beri sürdürülebilir çözümler üretiyoruz.

MÜHENDİSLİK VE TASARIM

Mühendislik hizmetleri konusunda uzman bir kuruluş olarak imal ettiğimiz tüm ürünlerin mekanik tasarım ve mühendisliğini bünyemizde barındırdığımız mühendislerimiz ve işbirliği içinde olduğumuz bilim adamları, akademisyenler ve çevre danışmanları ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Yurt içi ve yurt dışında bulunan kamu ve özel kuruluşlara verdiğimiz tasarım ve mühendislik hizmetlerimiz;
Mekanik, elektrik ve yapı işleri için temel ve kapsamlı mühendislik hizmeti

Pek çok anahtar teslim proje; mekanik işlerin tasarımı, mühendisliği ve denetimi

3 MW kapasiteye kadar olan bir rüzgar türbininin kule, kanat, dişli kutusu, nasel, fren-kaplin, elektronik kontrol sistemi ve temel ankrajı gibi komponentler için tasarım ve analiz hizmetleri

Sonlu elemanlar analizi (FEA) ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD), hassas mukavemet ve yük hesapları

Optimum tasarım ve analiz sayesinde düşük mühendislik ve imalat maliyetleri

ANAHTAR TESLİM KURULUM

SoyutWind olarak 3kW’dan 2000 kW’a kadar olan türbin çeşitlerimiz için anahtar teslimi çözümler sunmaktayız. Bu kapsamda bir RES projesinde yer alan mühendislik, imalat, lojistik, inşaat, kurulum ve devreye alma süreçlerinin tamamında güvenilir ve kaliteli hizmetler sunmaktayız.
Bu hizmet kapsamında sunduklarımız:
Projeye uygun güçte rüzgar türbini tasarımı ve imalatı

Statik ve elektrik projelendirme

Temel beton ve enerji nakil hattı hazırlıkları

Lojistik ve ulaşım koordinasyonu

Kurulum ve montaj çalışmaları

Testler

Devreye alma ve kabul işlemleri

SAHA VE RÜZGAR ANALİZİ

RES yatırımına uygun sahaların tespiti için ilgilendiğiniz bölgeye ölçüm direği yatırımı yerine rüzgar verileri ile rüzgar potansiyeli hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Vermiş olduğumuz danışmanlık hizmeti ile ilgilendiğiniz sahanın rüzgar datalarını verebilir, farklı saha araştırmaları yaparak sizlere alternatif araziler sunabiliriz.
Yapmış olduğumuz bu çalışma ile sahanın;
Arazi seçimi ve topoğrafya

Mikro Konuşlandırma

Rüzgar hızı/kapasite faktörü analizi

Enerji nakil hatlarına olan uzaklık

Yerleşim alanlarına uzaklık ve ulaşım

verilerini sizlere anlaşılır bir rapor ile sunmaktayız.

TEKNİK SERVİS VE İŞLETME

Yüzde yüz yerli rüzgar türbini üreticisi olarak sisteminizin maksimum performansı konusunda bilgi birikimi ve uzmanlığımıza her zaman güvenebilirsiniz.
Uzaktan izleme, bakım-onarım ve olası arıza müdahale bilgilerine ayrıntılı raporlamalarla tek kaynaktan ulaşabilirsiniz. Uzman ekiplerimizin yerinde ve hızlı müdahalesi ile olası arıza durumlarının önüne geçmekte, türbinin periyodik bakımlarını en hızlı ve güvenilir şekilde yapmaktayız.
Hızlı, etkin, anında müdahale yeteneğimiz ile yatırımlarınızın sorunsuz ve kurulumunuzun uzun ömürlü olmasını sağlayabiliriz.
Bu hizmet kapsamında sunduklarımız:
SCADA Sistemi uzaktan izleme ve denetim

Veri analizi ve optimizasyon

Üretim raporları

Periyodik bakımlar ve onarımlar

PROJE GELİŞTİRME VE DANIŞMANLIK

Enerji üretimi açısından en yüksek performansı sağlamak için arazi seçimi, rüzgar dataları, saha çalışmalarını raporlayarak proje onay işlemlerini doğru ve hızlı bir şekilde sonuca ulaştırırız.
Bu hizmet kapsamında sunduklarımız:
Projenin teknik fizibilitesi

Projenin yatırım maliyeti ve ekonomik yönünün hesaplanması

Finansman seçenekleri ve teşvikler

Proje resmi onay ve başvuru işlemleri

FİNANSAL ÇÖZÜMLER

Teknik olarak analiz edilen rüzgar enerji santrali (RES) yatırımınızın finansal analizi Soyut Enerji bünyesindeki tecrübeli ekimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Projenizin finansal analizine göre firmanızın mali yapısına ve projenize en uygun yurtiçi veya yurtdışı kaynaklı finansman alternatifleri ve girişim sermayesi gibi ortaklık-finansman yöntemleri değerlendirilerek RES yatırımcısını bilgilendiririz.
Yatırımın hayata geçebilmesi için gereken kaynağın sağlanması hususunda RES yatırımcısı adına bankalar ve diğer finans kurumları ile ortak çalışmalar yürüterek finansmanın temin edilmesini sağlamaktayız.